Czy plaża relaksuje?

Czy plaża relaksuje? Teoretycznie plaża to miejsce błogiego odpoczynku. Marzymy sobie o piasku, szumie morskich fal i idealnej ciszy. Błogi nastrój psują jednak ludzie, którzy przybyli nad morze z tego samego powodu co my. Niestety w tłumie nikt nie może dobrze wypocząć. To, co miało być rajem, okazuje się koszmarem. Hałas, ścisk i nieprzyjemna atmosfera nie sprzyjają odpoczynkowi, a wręcz przeciwnie. Okazuje się, że plaża w miejscowości nadmorskiej wcale nie jest idealnym miejscem, jeśli pragniemy się wyciszyć. W takich przypadkach, może lepiej wybrać się na biwak nad jezioro i w spokoju łowić ryby lub opalać się na kładce. Można także po prostu leżeć na trawie, oglądać chmury lub czytać książkę. Plaża jest pusta tylko poza sezonem, jednak w tym czasie musimy być przygotowani na zimno i dość duży wiatr, jak to nad morzem. Jeśli jednak bardzo nam zależy na spokoju i plaży to połączenie tych składników jest możliwe tylko poza okresem letnim. Można wybrać się tam wiosną, gdy robi się już trochę ciepło, a turystów jeszcze nie ma. Wydaje się, że takie rozwiązanie jest najwłaściwsze.

Masaż relaksacyjny

Masaż relaksacyjny Taki rodzaj masażu odbywa się najczęściej przy ulubionej muzyce i przy użyciu olejków eterycznych. I to jest główny element relaksacyjny. Poza tym masaż odbywa się jak normalny masaż, który ma zbawienne działanie na nasz organizm. Likwiduje stres, napięcie mięśni, mimowolnie poddajemy się pod dotykiem rąk specjalisty. Opada z nas cały codzienny stres. Pobudza się układ krążenia, a więc usprawnia praca serca. Po takim masażu na pewno będziemy spali jak małe dzieci. Kiedy nasze mięśnie są sztywne i twarde, to znak, że jesteśmy pod wpływem dużego stresu i zebrał się w naszych mięśniach. Wtedy najlepszy jest masaż. Przynosi natychmiastową ulgę w odróżnieniu od tabletek przeciwbólowych. Poza tym jest bezbolesny i bezpieczny niezależnie od wieku, płci czy przebytych chorób. Masaże są przepisywane w ośrodkach zdrowia, jak i wykonywane w gabinetach SPA. W rękach specjalisty poczujemy się jak nowonarodzeni. Niestety, nie zrobimy go sobie sami, dlatego musimy poprosić o pomoc bliską osobe albo udać się na specjalny seans.

Relaks za pomocą kolorów

Relaks za pomocą kolorów Kolory poprawiają samopoczucie. Udowodniono to już dosyć dawno i dzisiaj nadal korzysta się ze zdobyczy tych badań. By potwierdzić te słowa, można przeprowadzić eksperyment na sobie i innych ludziach, których spotykamy. Pierwsze na co zwracamy uwagę to strój. Zauważmy, że osoby, które noszą czarne czy ciemne ubrania są raczej smutne, przygnębione i pozbawione energii. Natomiast, ci, którzy pozwalają kolorom zapanować nad swoim strojem, są zazwyczaj osobami uśmiechniętymi, pogodnymi. My także wolimy osoby, których ubranie ma przyjemniejsze barwy. Z tego też względu zaleca się jesienią, gdy dopada nas depresja z powodu braku słońca, Zajadać się kolorowymi cytrusami. Żółty i pomarańczowy budzi uśmiech. Można się też skusić na mrożone truskawki o smaku lata. Proponujemy także kolorowe żelki i cukierki, by zwalczyć jesienne, ponure przygnębienie. Ich barwy i owocowy smak na pewno pomoże w walce ze złym samopoczuciem. Nie zapominajmy także o kolorowym szaliku i czapce!