Budzik

Budzik Budzik jest to rodzaj przedmiotu. Jak sama nazwa wskazuje budzik służy do budzenia czyli przerywania snu. Budzik składa się z wielu części ponieważ spełnia kilka funkcji na początek warto zaznaczyć ze mieczy czas czyli jest zegarem ale dodatkowo ma wbudowany system pobudki czyli odpowiedni sygnał. Oczywiście pobudka ta nie gra kiedy chce tylko my sami musimy ją wcześniej ustawić ponieważ tylko wtedy obudzi nas o określonej porze. Budziki bywają przeważnie najczęściej spotykanymi są te typowo dziecinne czyli które mają wbudowany sygnał zwierzaka lub elektroniczne które tylko pikają. Budziki są dość delikatnym sprzętem dlatego też trzeba obchodzić się z nimi ostrożnie wystarczy tylko zepsuć jedną część aby zegar przestał działać. Budziki napędzane i zasilane są za pomocą baterii, zazwyczaj ustawiamy je blisko ucha czyli koło łóżka aby mieć pewność ze nas obudzą.. budziki m można kupić w każdym sklepie nie tylko u zegarmistrza często dawane są także w prezencie da śpiochów. Budzik można także regulować co jest jego atutem.

Kogut

Kogut Kogut to rodzaj ptactwa. Koguty zazwyczaj są hodowane na wsiach ponieważ tam dbają o kury . kogut jest wizytka każdego gospodarza dlatego też musi być odpowiedniej wielkości. Koguty z budowy przypominają kury ale są bardziej barwnie upierzone i mają czerwone grzebienie. Kogut zawsze pilnuje porządku na podwórku, oprócz tego spełnia jeszcze jedną ważną funkcję mianowicie robi pobudkę. Na wsiach jest to naturalne ze wstaje się kiedy kogut zapieje a pieje dość głośno wiec nie ma mowy o zaspaniu. Na wsi wyznacza czas prac ponieważ wtedy gospodarz wie która jest godzina. Kogut ma to od siebie ze zawsze pieje o tej samej porze wiec nie ma obawy która może być godzina. Kogut do dość mądre zwierze ponieważ zanim zacnie piać zawsze znajduje dość wysoko położone miejsce tak aby jego pianie roznosiło się po całej powierzchni podwórka. Zazwyczaj pianie trwa kilka minut ale jest bardzo intensywne i głośne. Koguta możemy z całą pewnością zaliczyć do naturalnego budzika ponieważ nie wymaga żadnego nastawiania.

Jak się obudzić

Jak się obudzić Pobudka jest to przerwanie snu. Każdy musi spać jednak nie wszyscy mogą robić to tak długo jak by chcieli ponieważ maja wytyczone również ograniczenia wynikające z podania pracy lub po prostu z tego że sytuacja rodzinna nie pozwala im na to. Sen jest jednak bardzo potrzebny w życiu człowieka ponieważ dzięki niemu wypoczywamy. Podczas snu prawie nie ruszamy się ale i tak największą pracę wykonuje nasz mózg dlatego też tak ważne jest aby wieczorna porą dąć mu odpocząć. Snu każdy człowiek potrzebuje w innej ilość ponieważ jest to uzależnione od kilku czynników czyli po pier3wsze do tego czy osoba ciężko pracuje fizycznie ponieważ jeśli tak jest to musi długo spać więcej niż przeciętny człowiek po to aby zregenerować swoje siły., ilość snu zależy także do wieku jeśli są to małe dzieci powinny spać jak najdłużej ponieważ sen powoduje że odpoczywają i rosną z kolei starsi ludzie potrzebują snu najmniej. Sen oczywiści zawsze musi się kończyć czyli zostać przerwany, można to zrobić na wiele sposobów w zależności od tego jak mocny jest sen

Tagi: ,