Maści

Maści Maści są to leki używane do smarowania. Maści wykonuje się tylko i wyłącznie w aptekach ponieważ łączą w swoim składzie wiele leków. Najbardziej popularnymi są maści rozgrzewające, maja one swoje zastosowanie kiedy mamy problemy z oddychaniem. Wszystko zalega w naszych płucach co za tym idzie należy odblokować nasze płuca właśnie poprzez maści. Wystarczy je tylko wcierać w odpowiednie miejsca, najczęściej są nimi plecy oraz klatka piersiowa. Maści mają to do siebie ze szybko się wchłaniają czyli podczas intensywnego smarowania maści się wchłaniają i rozgrzewają posmarowane miejsca. Oprócz przeziębienia maści stosowane są tez na inne dolegliwości najczęściej związane są one z poparzeniami ponieważ łagodzą ból i niwelują blizny. Maści są bardzo bezpiecznymi lekarstwami ponieważ nie można ich przedawkować, bardzo szybko się wchłaniają pozostawiając tylko nieprzyjemny zapach ponieważ najczęściej są one miętowe lub ziołowe. Maści należy stosować zawsze wieczorem ponieważ należy dobrze wygrzać ciało.

Zastrzyki

Zastrzyki Zastrzyki to rozdaj leku który dostaje pacjent do żylnie. Zastrzyki nie należą do przyjemnego leczenia ponieważ sprawiają ból. Zastrzyki najczęściej stosuje się na dzieciach ponieważ są zbyt małe na leki do ustne czy też syropy, oraz na osobach u których choroba jest dość poważna wtedy ratować należy się antybiotykami. O tym czy ktoś ma zastrzyki decyduje lekarz rodzinny po zbadaniu pacjenta dokładnie. Zastrzyków naturalnie nie wykonujemy sami tylko przychodzimy na nie do szpitala lub przyjeżdża do nas pielęgniarka która je robi zastrzyk jak wcześniej wspomniałam nie należy do miłych doświadczeń ponieważ jest bolesny nic dziwnego ponieważ wykonywany jest igłą. Warunek jest jednak taki ze każdy zastrzyk jest jednorazowy ponieważ nie można dopuścić do zakażenia przypadkowych ludzi po każdym zabiegu igły są wyrzucane. Na miejsce zastrzyków wybiera się ręce albo nogę ponieważ są to miejsca najbardziej użylone. Zastrzyki są już ostatecznym wyjściem przed chorobą i są dość rzadko przepisywane.

Jak się leczyć

Jak się leczyć Choroba to jest inaczej infekcja. Choroby można nabawić się jeśli przebywamy w pomieszczeniu z chorą osoba lub kiedy nie odpowiednio o siebie dbamy wyraża się to zbyt letnim ubraniu, złej diecie i przemęczeniu w takich sytuacjach jesteśmy najbardziej narażenia na zachorowanie. Choroba bardzo szybko się rozprzestrzenia i atakuje nasz układ odpornościowy początkowo star się on walczyć z wirusem z dat bierze się temperatura w naszym organizmie czyli tak zwana gorączka. Choroby bywają przezorne wszystko zależy do tego jak odporni jesteśmy na dane infekcje ponieważ u niektórych zwykła infekcja może trwać kilka dni a u innych nawet tygodni. Zazwyczaj w takich sytuacjach leczymy się za pomocą leków ponieważ pomagają one w początkowych stadiach choroby , problem natomiast zaczyna się w sytuacji kiedy leki są zbyt słabe i wtedy niezbędne jest nawet hospitalizowane czyli leczenie w ośrodkach leczniczych. Choroba jest bardzo negatywnym zjawiskiem ponieważ ma liczne objawy które nie należą do przyjemnych

Bańki

Bańki Bańki jest to rozdaj przedmiotu. Bańki służą do celów typowo leczniczych. Bańki najczęściej wykonane są ze szkła i mają kształt okręgów. Bańki stosowane są głównie podczas przeziębienia ponieważ odblokowują nasze płuca pomagają nam się wygrzać. Bańki należy stosować tylko podczas przeziębień ponieważ tylko takie jest ich zastosowanie. Bańki stawimy zazwyczaj na plecach. Najpierw należy wysuszyć dokładnie skore następnie położyć bańkę i zassać ją tak aby wciągnęła skórę do środka. Podczas wciągania skóry bańka bardzo się zapowietrza i po zdjęciu tworzy ciemne palce. Te najciemniejsze świadczą o najbardziej chorobowych miejscach na ciele. Bańki nie są żadnym lekarstwem które można przedobrzyć są nieszkodliwe dlatego też można je stawiać bez porozumienia się z lekarzem . bańki można stawiać nawet kilka razy ponieważ nie powodują uszczerbku na zdrowiu. Banki można stawiać dorosłym jak i dzieciom ale nie mogą być one zbyt małe ponieważ podczas kładzenia baniek skora bardzo mocno się napina co może bolec.

Szpital

Szpital Szpital jest to placówka zdrowotna. Szpital jest jednostką w której możemy się diagnozować czyli wykrywać choroby ale nie tylko ponieważ też tutaj możemy się również leczyć. Do szpitala trafią osoby poważnie chore które nie mogą już stawać środków doraźnych czyli lekarstw ponieważ są one nie wystarczające. Do szpitala trafia się po to aby być pod stałą opieką. Tutaj opiekują się nami lekarze oraz pielęgniarki. Szpital to rozdaj miejsca gdzie zbiorowo leczy się wielu ludzi. tutaj się odpoczywa i leczy ponieważ jest to bardzo ze sobą powiązane. W szpitalu znajdują się liczne sprzęty dzięki którym można leczyć choroby ale też wykwalifikowany personel medyczny. O przyjęciu do szpitala może zadecydować lekarz rodzinny lub lekarz pierwszego kontaktu. Zazwyczaj w szpitalu przebywa się przez około tydzień ponieważ wtedy wykonuje się specjalistyczne badania oraz zabiegi i pacjent jest stale pod obserwacja. Oczywiście może wyjść na własne rządnie ale jest to bardzo niebezpieczne dla jego zdrowia i samopoczucia.

Syrop z apteki

Syrop z apteki Syrop jest to rozdaj leku. Syrop występuje tylko punktach aptecznych jeśli chodzi nam o silne lekarstwo ponieważ roni dobrze możemy tutaj sami wykonać syropek w domu. Ten z apteki jest jednak bardziej skuteczny ponieważ zawiera w swoim składzie liczne substancje czynne które niwelują wszelkie objawy choroby. Syrop ma to do siebie ze zawsze występuje w postaci płynnej. Dzięki swojej konsystencji syrop znakomicie wprowadza się do jamy ustnej i osądza na jej błonach. Jest to bardzo ważne aby syrop nie spływał od razu do żołądka ponieważ wtedy jest bardziej skuteczny. Syropy mogą zażywać zarówno osoby które są już dorosłe jaki dzieci tylko w tym wypadku leki są zawsze słabsze i maja posmak owocowy aby zachęcić dziecko do spożycia. Syropy mają płynna konsystencję co za tym idzie podawane są za pomocą łyżeczki lub wstrzykiwane do gardła bezpośrednio. Syrop z apteki jeśli nie jest silny można uzyskać bez recepty natomiast jeśli jest mocny tylko za pośrednictwem lekarza ponieważ on najlepiej wie jak dawkować lek i jakie jest niezbędny na daną przypadłość